Doğalgaz Topraklaması

Doğalgaz Topraklaması

Doğalgaz tesisatları ev iş yerlerimizde hem can hem de mal sağlığımız için en kritik tesisatların başında gelir. Doğalgazın hızlı ve verimli bir şekilde yanması ve maliyetleri aşağısı çekmesi nedeniyle birçok büyük ilimizde doğalgaz tesisatları aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Oldukça güvenli olan doğalgaz kullanımı hatalı veya eksik tesisat yapılması durumunda acı verici sonuçlar doğurabilir.


Bunlardan biri doğalgaz tesisatlarının statik elektrik yüküne karşı korunması ve ölçümlerinin yapılmasıdır. Yine dikkat edilmesi gereken bir nokta doğalgaz tesisat borularının topraklama için kullanılmamasıdır.


DOĞALGAZ TESİSATI TOPRAKLAMA ÖLÇÜMÜ,

Yine can ve mal sağlığı açısından doğalgaz tesisatlarının statik elektriğe karşı ve topraklama geçiş dirençleri düzenli olarak ölçülmelidir. Yine doğalgaz tesisatı devreye alınırken, uygun geçiş dirençlerinin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aksi halde yangın ve çarpılma riski doğacaktır. Bu durumların önüne geçmek için topraklama ölçümlerinizi ve topraklama bakımlarınızı düzenli olarak yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.